KONST / Litografier / Färglitografier 8873479
nr 887 3479
Claes Folcker
(1940-2019), Sverige
Färglitografier, 2 st. Claes Folcker (f. 1940), signerade 68/90 resp 17/100, diameter: 30 cm
Claes Folcker, svensk målare, tecknare och illustratör född 1940, död 2019.
Utrop:
300 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 14 april 2014
kl 20:42:59
100 kr
300 kr
200 kr
300 kr
350 kr
600 kr
450 kr
600 kr
700 kr
900 kr
900 kr
Claes Folcker
Läs mer om Claes Folcker